Aktuality11 listopadu, 2021

Mám mzdový výměr a zaměstnavatel mi snížil výplatu. Lze se nějak bránit?

Snížení mzdy není nic příjemného. Jenže v některých případech má na to zaměstnavatel právo. Situace, kdy je výše mzdy zaměstnance stanovena mzdovým výměrem, je jednou z nich. Musí být ovšem dodrženy určité podmínky. Které to jsou a co dělat v případě, že dodrženy nejsou? Celý článek naleznete zde.
11 listopadu, 2021

9+1 tip na právně správný nábor

Jaké jsou nejčastější chyby zaměstnavatelů při přijímání nových zaměstnanců? Celý článek naleznete zde.
11 listopadu, 2021

Právní poradna: Jak se novela zákoníku práce dotkne sdílených míst a dovolených?

Novela zákoníku práce, na kterou všichni netrpělivě čekali, je na světě. První velké změny platí od července tohoto roku, další přijdou v lednu 2021. Jak se změní pravidla sdílených pracovních míst? A co výpočet dovolené? Celý článek naleznete zde.
11 listopadu, 2021

10 otázek pro … Alici Hejzlarovou

Mgr. Alice Hejzlarová, LL.M. je vedoucí advokátkou advokátní kanceláře LP Legal, ředitelkou Komory právní odpovědnosti a vedoucí Labour Law Group v rámci mezinárodního seskupení IBLC. Více než 8 let se specializuje na oblast pracovního práva a další aktuální témata šikany na pracovišti, mentálního zdraví, vyhoření či zaměstnaneckých benefitů. V práci […]
12 července, 2019

Pověřenec pro ochranu osobních údajů ve světle nařízení GDPR

S problematikou nařízení GDPR se v poslední době velmi často setkáváme v médiích, v novinách i v odborných časopisech. V článku pro PharmaNEWS se zabýváme povinností jmenování pověřence pro kontrolu osobních údajů.
12 července, 2019

Šikana na pracovišti

Ačkoliv často převládá přesvědčení, že šikana se objevuje výhradně ve školách nebo v armádě, opak je pravdou. Jak tedy poznat šikanu na pracovišti a jak se proti ní bránit? V tomto článku se dočtete v jakých podobách se šikana objevuje a jak se jí efektivně bránit.